Prima pagina > Stiri > Goluri multe la Cupa “Hagi Danone” de la Ramnicu-Valcea

Aboneaza-te la RSS


Goluri multe la Cupa “Hagi Danone” de la Ramnicu-Valcea

11.04.2010

Ramnicu-Valcea a fost ieri gazda primei zile de meciuri de la Cupa “Hagi-Danone”.

In prima zi a turneului zonal Valcea s-au consemnat urmatoarele rezultate:

Competitia cluburilor

Faza grupelor:

Grupa A

CSM Rm.Valcea vs. Petrolul Moreni – 4:0

Petrolul Moreni vs. CSO Filiasi – 0:4

CSM RM.Valcea vs. CSO Filiasi – 2:3

Grupa B:

Aripi LPS Pitesti vs. CSS Caracal – 7:0

CSS Caracal vs. CSS Alexandria – 1:7

Aripi LPS Pitesti vs. CSS Alexandria – 7:1

Semifinale:

CSO Filiasi vs. CSS Alexandria –  4:3

CSM Rm.Valcea vs. Aripi LPS Pitesti – 3:7

Finala:

CSO Filiasi vs. Aripi LPS Pitesti – 0:13

Competitia scolilor

Saisprezecimi de finala

Scoala Nr.4 Rm. Valcea vs. Scoala Take Ionescu Rm.Valcea – 0:3

Scoala I.Gh.Duca vs. Scoala St.Cantacuzino Calimanesti – 5:1

Scoala Nr.5 Rm.Valcea vs. Scoala Baile Olanesti – 2:0

Scoala Nr.10 Rm.Valcea vs. Scoala Galicia – 0:3

Scoala Anton Pann Rm.Valcea vs. Scoala Ionesti – 3:0

Scoala Nr.8 Rm.Valcea vs. Liceul Teoretic Babeni – Dublu forfeit

Scoala Susani vs. Scoala Tudor Vladimirescu Dragasani – 3:0

Scoala Nicolae Balcescu Dragasani vs.Gr. Scolar Patrache Poenaru Balcesti – 6:0

Scoala Mateesti vs. Scoala Vaideeni – Dublu forfeit

Scoala Prundeni vs. Gr. Scolar Preda Buzescu Berbesti – 0:3

Scoala Stefanesti vs. Scoala Berbesti – 0:8

Scoala Alunu vs. Scoala Glavile Pesceana – 3:0

Gr. Scolar C-tin Brancoveanu Horezu vs. Nr. 13 Rm.Valcea – 3:0

Liceul Teoretic Brezoi vs. C.N.Matei Basarab Rm.Valcea – 3:0

Scoala Spiru Haret Rm.Valcea vs. Liceul Teoretic Ladesti – Dublu forfeit

Scoala Goranu vs. Scoala Popesti Golesti – 3:0

Optimi de finala:

Scoala Take Ionescu Rm.Valcea vs. Scoala I.Gh.Duca Rm.Valcea – 0:1

Scoala Nr.5 Rm.Valcea vs. Scoala Galicia – 1:0

Anton Pann Rm.Valcea – Calificata direct in semifinale

Scoala Susanu vs. Scoala Nicolae Balcescu Dragasani – 1:3

Gr.Scolar Preda Buzescu Berbesti – Calificata direct in semifinale

Scoala Berbesti vs. Scoala Aluni – 0:2

Gr.Scolar C-tin Brancoveanu Horezu vs. Liceul Teoretic Brezoi – 0:2

Scoala Goranu – Calificata direct in semifinale

Sferturi de finala:

Scoala I.Gh.Duca Rm.Valcea vs. Scoala Nr.5 Rm.Valcea – 3:0

Scoala Anton Pann Rm.Valcea vs. Scoala Nicolae Balcescu Dragasani – 2:5

Gr.Scolar Preda Buzescu Berbesti vs. Scoala Alunu – 4:0

Liceul Teoretic Brezoi vs. Scoala Goranu – 4:0

Semifinale:

Scoala I.Gh.Duca Rm.Valcea vs. Scoala Nicolae Balcescu Dragasani – 2:2; 4:2 dupa lovituri de departajare

Gr.Scolar Preda Buzescu Berbesti vs. Liceul Teoretic Brezoi – 2:1

Finala:

Scoala I.Gh.Duca Rm.Valcea vs. Gr.Scolar Preda Buzescu Berbesti – 2:1

Comentariile sunt inchise.